Türkiye'de Lazer Sektörünün Önemi


Resim Yok

Ülkemizde teknolojisi son 10 yılda hızla yaygınlaşmakta,bu hız milli yatırımcılarıda cezbederek lazer sistemleri üretimine katkı sunmaktadır.

Türkiye'de lazer teknolojisi;

-TIP,KOZMETİK,GÜZELLİK,SANAYİ,İNSAAT,OTOMOTIV,MEDİKAL,KUYUMCULUK,PROMOSYON,ETİKET,  vs.. bir çok sektörde olmazsa olmaz sistemler haline geldi.Bizim firmamız bu sektörler arasında SANAYİ grubuna hizmet eden lazer sistemleri üretmektedir.Sanayide kullanılan lazer sistemlerinide MAKRO ve MİKRO olarak 2 ye ayırabiliriz.Makro grubu lazerler 500 watt ve üzeri lazer , Mikro grubu lazerler ise 500 watt ve altı lazerler olarak tanımlanabilir.

Makro grubu lazer sistmlerini Kaynak ve Kesim olarak tanımlamak doğru olacaktır.Mikro grubu lazer sistemlerini ise Lazer Markalama,Lazer Kaynak ve Lazer Kesim olarak ayrıştırabiliriz.

Lazer Markalama Makinaları ,Metal,Plastik,Ahşap,Deri,Cam,Altın,Gümüş vb. birçok metaryale kalıcı olarak logo,kod,seri no,barkod gibi objeleri lazer ışını ile hızlı,kaliteli ve kalıcı olarak markalamak anlamına gelmektedir.

Lazer Kaynak Makinaları,Plastik,zamak,alüminyum,şişirme kalıpları gibi enjeksiyon kalıplarında ezilen deforme olan yüzeylerin ilk günkü haline geri getirlimesi malzemenin özelliğini bozmadan ısınma ve soğumaya maruz bırakmadan yapılan işlemdir.

Lazer Kesim Makinaları,2D yapılan ürün resim çizimleri ile kesme kalıbı olmadan daha hassas ve daha net kesim yapmamızı sağlayan sistemlerdir.İlk makina yatırımı yüksek olmasına rağmen sürekli kalıp yatırımlarından kazandıran bir sistemdir.